EMMI-PET Ultrazvukový kartáček pro zvířata

Pro koho je ultrazvukový zubní kartáček emmi-pet vhodný? Emmi-pet je speciálně navržený a konstruovaný k použití pro domácí zvířata, zejména psy, kočky a koně.

Jaké jsou výhody používání emmi-pet? Čištění zubů s emmi-pet má významnou roli jako profylaxe při předcházení onemocnění zubů a dásní, v podstatě můžeme tuto péči srovnat s čištěním u lidí. Princip čištění je stejný: ultrazvukové vlny jsou přenášeny štětinami do speciální ultrazvukové pasty (v tomto případě pro zvířata), ve které implodují miliony mikrobublinek, ty likvidují zubní plak a bakterie až do hloubky 12mm. Ultrazvukové vlny následně vynesou uvolněné zbytky potravy, plaku, zubního kamene na povrch a veškeré nečistoty mohou být vyloučeny z těla.

Jaké tvrdosti kartáčku existují? Vzhledem k tomu, že při mikročištění pomocí ultrazvuku nedochází k žádnému pohybu po zubech ani dásních, kartáček se speciální pastou se pouze přikládá na několik sekund do míst, kde chceme čistit a léčit, není třeba řešit tvrdost štětin. Ty jsou navrženy tak, aby co nejúčinněji přenášely ultrazvukové vlny. Štětiny kartáčku používáním měknou a je tedy potřeba každé tři měsíce kartáčkové hlavice měnit, aby byla zachována funkčnost a efektivita čištění. Existují pouze dvě různé velikosti nástavců  (kartáčků) a to menší pro malá plemena psů a kočky a větší pro větší psy a zvířata.

Nemůže ultrazvuk zvířeti ublížit? Ultrazvuk se v medicíně používá již několik desítek let, je naprosto bezpečný i při delším nebo opakovaném používání. Navíc ultrazvukový kartáček emmi-pet využívá tzv. měkkou formu ultrazvuku o síle pouze 0,2W (povolená bezpečná hranice je 5W). Veškeré naše výrobky podléhají přísným kontrolám a samozřejmě mají potřebné certifikáty.

Jak zvířata na čištění zubů reagují? U zvířat je přijetí tohoto inovativního mikročeštění velmi vysoké, protože dbáme na komfortní způsob používání. Emmi-pet je zcela bez vibrací a akustických signálů, speciální ultrazvuková zubní pasta je pro zvířata chuťově přijatelná. Přesto je třeba zdůraznit, že zejména psy bývá potřeba na čištění zvykat a pro dosažení zamýšlených výsledků dodržovat důslednost a pravidelnost.

Kdy se dostaví výsledky? Záleží na aktuálním stavu zubů a dásní, celkové kondici zvířete a také na frekvenci používání ultrazvukového zubního kartáčku emmi-pet. Dobrý stav zubů a dásní můžeme ovlivnit nejen ultrazvukovou péčí, ale také správnou stravou a potravinovými doplňky.