Ultrazvukové zubní kartáčky EMMI-DENT

V čem je ultrazvukový zubní kartáček jiný nebo lepší než ostatní?  Podstatný rozdíl je v tom, že při čištění ultrazvukem nedochází k žádnému pohybu, tudíž se neobrušuje sklovina a nedráždí se dásně jako u bežných mechanických metod čištění zubů, ať už v podobě klasického ručního kartáčku, nebo elektrického s vibrační hlavicí. Dále díky ultrazvuku dojde k odstranění bakterií, odstranění zubního kamene, vyléčení zánětů dásní atd. Ultrazvuk zároveň působí do hloubky 12 milimetrů skrz veškeré kosti a tkáně a čistí tam, kam se ani zubař bez chirugického zásahu nedostane, tzn. do prostorů pod dásní, u kořenů zubů, kde odstraní bakterie a tím zamezí případné tvorbě kazů, zánětů, zápachu atd. 

Mám citlivé dásně a zuby, je čištění ultrazvukem bolestivé?  Není, naopak dojde ke zklidnění a při pravidelném používání ke snížení citlivosti zubů a dásní na rychlé změny teplot atd.

Trpím krvácením dásní, pomůže mi ultrazvukový kartáček?  Ano, pomůže. Při pravidelném používáni dojde k vyléčení dásní a odstranění veškerých zánětů.

Mám paradentózu, pomůže mi ultrazvukový kartáček?  Ano, díky hloubkovému čištění (až 12 milimetrů skrz veškeré tkáně) dojde k odstranění všech příčin paradontózy a tím i k jejímu úplnému vyléčení. Časová náročnost léčby závisí na aktuálním stavu Vašich zubů a dásní a aktuálním stádiu paradentózy.

Trpím na vysokou tvorbu zubního kamene, jak to můžu řešit?   Existují v podstatě jen dvě možnosti. První je návštěva zubaře, nebo dentálního hygienisty, který provede odstranění háčkem nebo ultrazvukem. Tento zákrok je potřeba pravidelně opakovat. Druhá možnost je pořídit si ultrazvukový kartáček Emmi-dent, např. v našem e-shopu, který při pravidelném používání zubní kámen bezbolestně rozpustí a odstraní a zamezí jeho další tvorbě. Čas potřebný k úplnému odstranění zubního kamene je závislý na aktuální míře zanesení Vašich zubů, nicméně v nejextrémnějších případech to zpravidla bývá cca jeden měsíc.

Ráno většinou dost spěchám, zabere čištění hodně času?  Čištění běznou metodou by při správném postupu mělo trvat cca tři minuty. Čištění ultrazvukovým kartáčkem Emmi-dent zabere při dodržení správného postupu dvě minuty a čtyřicet osm vteřin. Takže ne, čištění ultrazvukem Vás ráno opravdu nezdrží.

Je potřeba požívat nějakou speciální zubní pastu?   Ano, je pořeba používat zubní pastu Emmi-dent. Má speciální složení kvůli přenosu ultrazvukových vln (stejně jako gel používaný např. při vyšetření břicha ultrazvukem) a obsahuje spoustu vitamínů a látek potřebných pro zdravé zuby a dásně. Na výběr máte z několika druhů a příchutí.

Je provoz kartáčku drahý?   Není, pasta i hlavice vydrží při běžném provozu cca tři měsíce, přičemž hlavice i pasta stojí něco málo přes sto korun. Kvalitní ruční kartáček stojí též zhruba sto korun a správně by se měl také pravidelně měnit cca po dvou měsících.

Jedu na dovolenou, musím si brát s sebou dobíjecí stanici?   Plně nabitý kartáček při běžném provozu (tři minuty ráno a večer) vydrží pracovat cca 8 dní.

Může dlouhodobé používání kartáčku poškodit moje zuby nebo dásně?   Ultrazvuk jako takový se v medicíně využívá již několik desetiletí a pro tělo není nijak škodlivý. Navíc v zubním kartáčku je použita takzvaná měkká forma ultrazvuku. Historie ultrazvukového zubního kartáčku je dlouhá zhruba deset let, za tu dobu by se jistě jeho škodlivost prokázala. Vše je navíc podloženo klinickými studiemi, které dokazují nejen jeho funkčnost, ale zároveň jeho nezávadnost a prospěšnost pro Vaši dentální hygienu.

Mám rovnátka, mohu kartáček používat?  Ano, kartáček lze používat i v případě, že máte rovnátka, díky ultrazvuku je čištění efektivnějsí, než běžnou cestou. Stačí pouze dokoupit speciální hlavici pro rovnátka v našem e-shopu.

Mohu kartáček používat i v případě, že mám zubní náhradu nebo korunku?  Ano, kartáček je možné používat i v případě, kdy máte korunky, implantáty, můstek nebo trěba totální náhradu. Čištění ultrazvukem je pro ně naopak prospěšné. Díky hloubkovému čištění dojde k odstranění bakterií a plaku i z prostorů pod dásní. Zároveň nedochazí k žádnému otěru a obrušování a díky tomu zůstanou zubní náhrady a protézy v dobrém stavu daleko déle.

Od jakého věku u dětí je možné kartáček použít?  Kartáček je možné používat od prvního zubu, použití není věkem nijak omezeno. Pro malé děti jsou k dispozici speciální dětské hlavice a pasty.

Máte nějaké další dotazy? Napište nám na info@psultrasound.cz a my je zde rádi doplníme.